Biblioteka

Opublikowano 8 sierpnia 2014 | Autor: Marlena Wieczorek

0

Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych

7 sierpnia 2014 roku odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z okazji przypadającego 13 sierpnia Międzynarodowego Dnia osób Leworęcznych. Po raz pierwszy obchodzono ten dzień w Londynie w roku 2002 a w Polsce jest on obchodzony od roku 2006. Leworęczność związana jest z silniejszym rozwojem prawej półkuli mózgu, co przejawia się w lepszym i sprawniejszym funkcjonowaniu całej lewej strony ciała. Około 8-15% ludności świata jest leworęczna. Dzieci obecne na zajęciach dowiedziały się o wielu sławnych osobach ze świata nauki, sportu czy polityki, które są leworęczne. Uczestniczyły również w zabawach i grach, podczas których musiały posługiwać się lewą ręką. .Niektóre z zadań (np.wycinanie, rysowanie czy zaglądanie lewym okiem do tuby ) sprawiło dzieciom sporo kłopotów. Było jednak przy tym wiele śmiechu i zabawy , a taki cel miały dzisiejsze zajęcia.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda