Listonosze listy noszą

14 lutego odbyły się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z okazji przypadającego 16 lutego Międzynarodowego Dnia Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek. Dzieci zapoznały się z pracą listonosza. Wiedzą jak wygląda mundur listonosza i poznały, jaki to odpowiedzialny zawód. Wiedzą też, co to jest adres pocztowy, jakiego koloru jest skrzynka pocztowa, co możemy załatwić na poczcie. Dzieci wysłuchały wierszyków pt.”O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” J. Tuwima oraz wiersza pt.”Listonosz”. Bawiliśmy się również w grę zatytułowaną “Zabawa w listonosza” będącą idealnym ćwiczeniem na pamięć i spostrzegawczość. Na zakończenie spotkania dzieci narysowały postać listonosza bądź też budynku poczty i skrzynki pocztowej.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda