“Króliki Pana Boga”

12 października 2015 roku odbyło się spotkanie dla seniorów, podczas którego dyskutowaliśmy o książce Grzegorza Kozery pt.”Króliki Pana Boga”. Akcja powieści toczy się tuż po ustaniu działań wojennych i kapitulacji Niemiec. Główni bohaterowie książki, ciężko doświadczeni na skutek wojennych przeżyć, próbują wrócić do swoich domów, do swojej ojczyzny. Europa w powieści Grzegorza Kozery jawi się jako miejsce totalnego chaosu, gdzie brak nie tylko elementarnych środków służących do przeżycia. Wszędzie panuje głód, bezprawie, zezwierzęcenie ludzi. Prostota opisów połączona z realizmem sytuacji, czynią książkę wyjątkowo mocną, często przerażającą ale bardzo prawdziwą. “Króliki Pana Boga” są kontynuacją książki pt.”Berlin, późne lato”, której niestety nie mamy w naszym księgozbiorze. Książka Pana Kozery wszystkim uczestniczkom spotkania podobała się bardzo. Dołożymy wszelkich starań, aby zakupić wcześniejszą powieść opowiadającą losy Haliny, jednej z głównych bohaterek ( a może też i inne tytuły). Kilka dni przed naszym spotkaniem Pan Grzegorz Kozera zadzwonił do biblioteki, interesując się naszym spotkaniem. Może jeszcze będzie okazja, że autor zawita do Bydgoszczy i spotka się z czytelnikami w większym gronie. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i ślemy pozdrowienia z Bydgoszczy.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda