Koty, kotki, koteczki

18 lutego odbyły się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z okazji przypadającego 17 lutego Międzynarodowego Dnia Kota. Dzieci wysłuchały kilku wierszyków o kotach, obejrzały książki dostępne w bibliotece, których bohaterami są koty. Wysłuchały ciekawostek o  “mruczusiach”, które nie są powszechnie znane, jak choćby te, że koty nie rozpoznają słodkiego smaku, nie mają obojczyka, pocą się na podeszwach łapek,  koci nos jest tak unikalny, jak linie papilarne u człowieka, i wiele, wiele innych bardzo ciekawych informacji. Następnie dzieci pokolorowały obrazki, przedstawiające koty. Po wycięciu otworów na palce, będą służyć jako pacynki do zabawy.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda