Dzień Tolerancji

17 listopada 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z przedszkola “Ekolaki” z okazji przypadającego 16 listopada Dnia Tolerancji. Maluchy zapoznały się ze znaczeniem tego trudnego ale bardzo ważnego słowa. Wysłuchały wierszyków pt.”Tolerancja” i “Wyspa Tolerancji” oraz znanej wszystkim dzieciom bajki H. Ch. Andersena pt.”Brzydkie kaczątko”, która w bardzo przystępny sposób wyjaśnia problem tolerancji i akceptacji odmienności we wszelkich jej przejawach. Dzieci wspólnie wykonały plakat symbolizujący różnorodność mieszkańców kuli ziemskiej, odciskając swoje dłonie pomalowane różnymi kolorami farb.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda