Dzień Mleka w bibliotece

25 maja odbyły się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z okazji przypadającego dziś Dnia Mleka. Dzieci zgodnie stwierdziły, że bardzo lubią mleko a zwłaszcza mleczne przetwory, jak np. jogurty, budynie, kaszkę na mleku, kakao czy mleko czekoladowe. Dowiedziały się również o tym, że nie tylko krowa daje mleko ale też i inne zwierzęta. Możemy również pozyskiwać mleko z niektórych roślin: kokosów, migdałów czy orzechów nerkowca. Usłyszały o ważnej roli wapnia, które jest  zawarte w mleku i jest niezbędne dla prawidłowego wzrostu kości. Dzieci wysłuchały również kilku wesołych wierszyków na temat mleka oraz ciekawostek zaczerpniętych z książki Susanne Orosz pt.Dlaczego mleko jest białe? Czekała ich również niespodzianka. Przy pomocy rękawiczki i prawdziwego mleka próbowały… doić  krowę. Ta zabawa bardzo podobała się wszystkim dzieciom, było przy niej dużo śmiechu i hałasu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały obrazki przedstawiające krowę, a ich zadaniem było pięknie je pokolorować.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda