Dzień Dentysty

5 marca 2015 roku odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z okazji Dnia Dentysty. Dzieci wysłuchały wierszyka pt.”Chory ząb”, opowiadania pt.”Benio u dentysty”, pokonywały labirynty poszukując właściwej drogi do odnalezienia pasty do zębów i szczoteczki.. Odpowiadały na pytania dotyczące właściwej pielęgnacji jamy ustnej, poznały różnicę między dentystą a ortodontą, zapamiętały ile jest zębów mlecznych a ile stałych , oraz poznały odpowiedzi na wiele innych ciekawych pytań. Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę “Doktor Ząbek”.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda