Dzień Dentysty

6 marca odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z przedszkola “Iguś” poświęcone higienie jamy ustnej. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Dentysty, więc to doskonała okazja aby bliżej zapoznać się z tym ważnym tematem. Dzieci odpowiadały na pytania związane z higieną jamy ustnej, dowiedziały się kto to jest ortodonta, ile jest zębów mlecznych a ile stałych oraz usłyszały jeszcze wiele ciekawych informacji na temat pielęgnacji i dbałości o zęby. Wysłuchały wiersza J.Brzechwy pt. “Natka-szczerbatka”. Na koniec spotkania podzielono dzieci na dwie grupy. Jedna z nich wykonywała rysunki ząbków a druga przy pomocy plasteliny wyklejała buzię wraz z kompletem dwudziestu zębów mlecznych.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda