Dlaczego kochamy bociany?

30 maja odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne dla przedszkolaków z okazji przypadającego jutro Dnia Bociana Białego. Dzieci wysłuchały wierszyków pt.”Bocian” W. Chotomskiej i bajki S. Michałkowa pt. “Bocian i żaba” oraz zapoznały się z książką M. Kownackiej o przygodach bociana Kajtka. Poznały też wiele ciekawostek na temat bocianów. Jedną z nich jest ta, że po wielu latach budowania i poprawiania bocianie gniazdo osiąga ciężar ok. 500 kg, a wyjątkowo nawet 2 tony. Pierwsze na zimę do Afryki odlatują urodzone w Polsce młode bociany i to bez przewodników. Ich rodzice odlatują najczęściej kilka dni później. Długość życia bocianów wynosi od 23 do 29 lat. W wysiadywaniu lęgu biorą udział oboje rodzice. Po wysłuchaniu tych bardzo ciekawych historii o bocianach, dzieci z ogromnym zapałem wzięły się do pracy przy wykonywaniu postaci boćków z papierowych talerzyków i plastikowych łyżek. Efekty ich pracy są widoczne na załączonych zdjęciach. Prawda, że wspaniałe?


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda