Czy znasz legendy o Bydgoszczy?

5 maja 2016 roku odbyło się głośne czytanie legend i wierszy o Bydgoszczy. Zajęcia dla przedszkolaków zorganizowano w ramach współpracy z Radą Osiedla Czyżkówko z okazji 670 rocznicy nadania praw miejskich Bydgoszczy. Dzieci wysłuchały legendy o Byd i Goście – legendarnych braciach, założycielach grodu nad Brdą oraz legendę o herbie Bydgoszczy. Zapoznały się również z kilkoma wierszami, których autorami są dzieci, uczniowie bydgoskich szkół. Ich twórczość została zaprezentowana w książeczce pt.:”Bydgoszcz- piórem i pędzlem malowana”.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda