Co wiemy o żółwiach?

 

24 maja odbyły się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z okazji przypadającego wczoraj Światowego Dnia Żółwia. Dzieci zapoznały się z budową i zwyczajami gadów, poznały ciekawostki na ich temat. Spośród nich  na uwagę zasługują z pewnością takie, jak: niektóre żółwie mogą żyć dłużej niż rok bez jedzenia, żółw skórzasty osiąga 2 metry długości i waży 800 kg, u niektórych gatunków ciąża trwa aż 4 lata, płeć żółwia zależy od temperatury inkubacji. Dzieci zapoznały się również z książkami o żółwiu Franklinie a ze skorupek orzecha i plasteliny wykonały figurki żółwi.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda