Bydgoszcz w poezji Kornelii Kijak

9 maja 2016 roku odbyło się spotkanie dla seniorów zorganizowane w ramach współpracy z Radą Osiedla Czyżkówko (670 rocznica nadania praw miejskich Bydgoszczy). Panie obecne na spotkaniu wysłuchały legendy o Byd i Goście, legendarnych braciach, założycielach miasta nad Brdą oraz legendy o herbie Bydgoszczy. Kolejnym punktem spotkania było czytanie wierszy o Bydgoszczy (nie tylko) przez Panią Kornelię Kijak, poetkę,  mieszkankę Czyżkówka. Pani Kornelia poprzez swoją poezję wprowadzała nas w różne nastroje, od melancholijnych i głębokich przemyśleń na temat życia i jego odcieni, poprzez malowanie krajobrazów i lekkich, rymowanych strof na lżejsze tematy.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda