Biblioteka osiedlowa – jak zmieniła się na przestrzeni lat

12 maja 2015 roku odbyło się spotkanie dla seniorów poświęcone historii naszej placówki. Zostało zorganizowane w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek i nosiło tytuł “Biblioteka osiedlowa -jak zmieniła się na przestrzeni lat”. Biblioteka na Czyżkówku jest jedną z najstarszych filii na terenie Bydgoszczy. Rozpoczęła swoją działalność w roku 1969. Do roku 2000 mieściła się w pawilonie przy ulicy Koronowskiej, dzieląc się lokalem z księgarnią Dom Książki”. Czytelniczki z dużym zainteresowaniem obejrzały kroniki biblioteki, tę najstarszą rejestrującą nie tylko historię biblioteki ale również historię dzielnicy oraz nowszą , która była prowadzona do roku 2011. Wtedy jej rolę przejął blog biblioteczny, który jest prowadzony i uaktualniany na bieżąco.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda