Informator

Opublikowano 3 maja 2017 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

10 mln zł w ręce mieszkańców

9,858 miliona złotych jest do podziału w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ratusz już przyjmuje propozycje inwestycyjne od mieszkańców. Wcześniej warto jednak zajrzeć na specjalną mapę zrealizowanych pomysłów, żeby ich nie dublować!

W aktualnej edycji BBO jest kilka nowości: dłuższy okres na składanie projektów (aż do 31 maja) i ich weryfikację (do 16 września), brak ograniczeń liczby zgłaszanych projektów (w poprzedniej edycji jeden mieszkaniec mógł zgłosić maksymalnie trzy pomysły) oraz możliwość głosowania do kwoty przeznaczonej na osiedle (dotychczas mieszkańcy wybierali tylko jeden projekt do realizacji), przy czym środki dla każdego osiedla wynoszą co najmniej 70 tys. zł.

Zasada podziału funduszy jest prosta: każde osiedle ma po 50 tys. zł uzupełnione o kwotę uzależnioną od liczby mieszkańców plus oszczędności z ubiegłego roku. Np. Czyżkówko może liczyć na 241 tys. 753 zł , Nowy Fordon na 791 tys. 361 zł., Szwederowo na 845 tys. 534 zł. Najmniejszą pulę ma Łęgnowo Wieś – 70 tys. 768 zł. –

Zachęcamy mieszkańców, by zapoznali się z mapami z zaznaczonymi nieruchomościami miasta Bydgoszczy i z planami prezentującymi odległości od placów zabaw, obiektów sporu czy rekreacji, miejsc zielonych – podpowiada Michał Sztybel,dyrektor Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. – Chodzi o to, by nie zgłaszać propozycji dublujących się, np. kolejnego placu zabaw, skoro kilkaset metrów dalej jeden już jest. Kolejna sprawa: proszę zwrócić uwagę na lokalizację swojego projektu, bo może się okazać, że wybrane miejsce to teren prywatny – tłumaczy Michał Sztybel.

W tym roku do głosowania na projekty BBO dołączono jeszcze jedno głosowanie, finansowane z innej puli. Bydgoszczanie mają się opowiedzieć, na którym z trzech osiedli ma powstać w pierwszej kolejności basen. W puli jest osiedle Leśne, Nowy Fordon i Miedzyń. Trudno ukryć, że mieszkańcy tych osiedli są rozsierdzeni. Miedzyń, dzielnica nieduża, o swój basen walczy już 8 lat (projekty są gotowe). Nowy Fordon też walczy: – W ubiegłym roku została ogłoszona wieść, że na przełomie 2 lat powstanie basen. Na zebraniu szkolnym został przedstawiony projekt. Czyli były to tylko plany? Marzenia dyrektora? A dzieciom zrobione złudne nadzieje… – ocenia na Facebooku Natalia Anna Nalaskowska. I miedzynianie są rozczarowani. Od ponad 4 lat dopominają się o pływalnię. Zrobili w tej sprawie już chyba wszystko, wystarczy zajrzeć na stronę stowarzyszenia Miedzyń – Prądy. Czy zewrą szyki i znajdą popleczników w innych częściach miasta?

Szczegóły na temat BBO na stronie www.bdgbo.pl

Warto wiedzieć: 27 kwietnia roku rozpoczęła się szósta edycja programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Oto jego historia w pigułce. Ponad 300 projektów trafiło dotychczas do realizacji BB O; ponad 30 tys. głosów oddano w ostatniej, piątej edycji BBO (to o ok. 8 tys. więcej niż w roku poprzednim); 15206 głosów podczas głosowania w ostatniej edycji oddano drogą elektroniczną, a 14955 – tradycyjnie, na papierze; około 40 inwestycji trafiło do realizacji w wyniku ubiegłorocznego głosowania. Mieszkańcy zgłaszali głównie potrzebę zbudowania placu zabaw, chodników, siłowni na powietrzu. Najoryginalniejszy projekt: półka bookcrossingowa. 

Czytaj więcej: http://www.expressbydgoski.pl/bydgoszcz/inwestycje/a/10-mln-zl-w-rece-mieszkancow-na-co-je-wydamy-bydgoski-budzet-obywatelski,12035308/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda